Darmowa dostawa od 399zł
Darmowa dostawa od 399,00 zł

Jak wybrać biustonosz ciążowy? Poradnik dla przyszłych mam

2024-01-02
Jak wybrać biustonosz ciążowy? Poradnik dla przyszłych mam
Kobieta w biustonoszu ciążowym

Korzyści płynące z noszenia biustonosza ciążowego

W trakcie ciąży i karmienia piersią nasze piersi przechodzą znaczące zmiany zarówno pod względem rozmiaru, jak i wrażliwości. Biustonosze ciążowe (nazywane również biustonoszami do karmienia) są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić niezbędne wsparcie i dostosować się do tych zmian, zapewniając nam komfort i pewność siebie podczas tej transformacyjnej podróży. Noszenie właściwego biustonosza ciążowego nie tylko łagodzi dolegliwości, zapobiega opadaniu piersi i wspiera zdrowie piersi, ale także pozwala nam cieszyć się macierzyństwem, dbając jednocześnie o własne samopoczucie. To prawdziwa inwestycja w naszą wygodę, wsparcie, a także ogólną kondycję fizyczną i emocjonalną, dlatego jako przyszła mama ważne jest, abyś zrozumiała, jak wybrać odpowiedni biustonosz ciążowy.

Kobieta ćwiczy yogę w biustonoszu ciążowym

Na co zwracać uwagę przy wyborze biustonosza ciążowego

Wybór właściwego biustonosza ciążowego nie jest trudniejszy niż zakupy zwykłego biustonosza, ale ze względu na dużą liczbę stylów i rozmiarów dostępnych na rynku, łatwo można się pogubić. Istnieją 3 ważne czynniki, które są kluczowe przy wyborze odpowiedniego biustonosza ciążowego:

  • Rozmiar i dopasowanie: Dokładne określenie rozmiaru i właściwe dopasowanie są kluczowe dla wygody biustonosza ciążowego. Nasze piersi prawdopodobnie będą rosły w trakcie ciąży, więc ważne jest regularne mierzenie i wybór odpowiedniego rozmiaru, który dostosuje się do tych zmian.
  • Wsparcie: Szukaj biustonoszy, które oferują doskonałe wsparcie, zwłaszcza w obszarze obwodu i miseczek. Szerokie, regulowane ramiączka i solidny pas pod biustem pomagają równomiernie rozkładać wagę, zmniejszając nacisk na ramiona i plecy.
  • Styl i elastyczność: Rozważ swój styl życia i osobiste preferencje przy wyborze biustonosza ciążowego. Na przykład, jeśli pracujesz w domu i nie lubisz wysiłku fizycznego, możesz preferować biustonosze ciążowe bez fiszbin dla dodatkowego komfortu. Aktywne przyszłe mamy, które uprawiają sport i spędzają większość dnia na nogach, mogą wybrać biustonosze ciążowe z fiszbiną lub elastyczną fiszbiną dla dodatkowego wsparcia. Przydatne jest także wybieranie biustonoszy, które umożliwiają łatwy dostęp do karmienia piersią, jeśli planujesz zdecydować się na karmienie piersią swojego dziecka.
Kobieta karmi piersią dziecko w staniku ciążowym

Dokładnie zmierz i dopasuj biustonosz ciążowy

Dobrym pomysłem jest zmierzenie rozmiaru biustonosza we wczesnym okresie ciąży i regularnie go kontrolować, ponieważ nasze piersi mogą ulegać znacznym zmianom. Po porodzie rozmiar nadal może się zmieniać, dlatego ważne jest, aby regularnie go kontrolować i dostosowywać, jeśli to konieczne. Pamiętaj, że nasze ciała są niesamowite i zmienne, więc utrzymanie właściwego rozmiaru zapewnia optymalny komfort i wsparcie.

Jak dokładnie i samodzielnie zmierzyć swój rozmiar biustonosza

  • Użyj miękkiej miary krawieckiej, aby zmierzyć obwód pod biustem, upewniając się, że miarka dobrze przylega do ciała, ale nie jest zbyt ciasno.
  • Zaokrągl wynik pomiaru do najbliższej liczby parzystej, aby określić swój rozmiar obwodu. Jeśli pomiar jest liczbą nieparzystą, dodaj jeden centymetr do swojego obwodu.
  • Aby uzyskać dokładny obwodu biustu, owiń taśmę wokół najszerszej części piersi, upewniając się, że jest równoległa do podłoża. Teraz nadchodzi część matematyczna: od wyniku obwodu pod biustem odejmij obwód biustu. Z każdym centymetrem różnicy sprawdzaj tabelę rozmiarów biustonoszy producenta.

Dokładne określenie rozmiaru i dobrze dopasowany biustonosz ciążowy są kluczowe dla naszego komfortu i wsparcia, dlatego zalecamy wizytę u profesjonalnej brafiterki, zwłaszcza przyszłym mamom.

Leżąca kobieta w biustonoszu ciążowym

Jak sprawdzić, czy Twój biustonosz jest wygodny i wspierający?

Wygoda i wsparcie są najważniejsze, szczególnie w biustonoszach ciążowych. Nasze piersi mogą zmieniać swój rozmiar i kształt w trakcie ciąży. Dobrze dopasowany biustonosz z doskonałym wsparciem może pomóc złagodzić ból pleców i ramion, równomiernie rozkładając wagę. Zmniejsza również ryzyko opadania piersi, zapewniając, że zachowają one swój kształt po ciąży.

Cechy, które zwiększają komfort:

  • Oddychalność: Wybór odpowiedniego materiału jest kluczowy, aby zapobiec podrażnieniom i dyskomfortowi. Szukaj biustonoszy wykonanych z oddychających materiałów odprowadzających wilgoć, które doskonale sprawdzają się w utrzymaniu nas w chłodzie i suchości. Naturalne włókna, takie jak bawełna, są ulubieńcami ze względu na swoją niesamowitą miękkość i zdolność do oddychania skóry.
  • Elastyczność: Bezszwowe biustonosze lub te z płaskimi szwami minimalizują podrażnienia i tarcie wrażliwej skóry. Te biustonosze nie odznaczają się pod ubraniem i potrafią dostosować się do zmiany rozmiaru piersi.
Kobieta w ciąży trzymająca brzuch

Podsumowanie

Znalezienie idealnego biustonosza ciążowego to kluczowy krok w zapewnieniu maksymalnej wygody i wsparcia w trakcie niesamowitej podróży jaką jest ciąża i okres karmienia piersią. Staranne sprawdzenie czynników takich jak rozmiar, dopasowanie, wsparcie i komfort pozwoli nam znaleźć biustonosz dostosowany do naszych unikalnych potrzeb.

Świętujmy ten piękny etap macierzyństwa i zadbajmy o siebie, wybierając biustonosz ciążowy, który nie tylko zapewni komfort, wsparcie i styl, ale także podkreśli naszą osobistą wizję mody i wyrażenie siebie. Zasługujesz na to, Mamo!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixelpixel